O książce

Czym jest książka "Żegnamy mleko mamy"?Jeśli czytasz te słowa to prawdopodobnie potrzebujesz pomocy w zakończeniu karmienia piersią swojego dziecka. Niestety, nie mogę zagwarantować, że książka "Żegnamy mleko mamy" sprawi, że Twoje problemy znikną jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki. Mogę Cię jednak zapewnić, że zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, aby stworzyć książkę, którą sama chciałabym kupić.


Książka opowiada historię małego Kuby. Od narodzin, do mniej więcej 3 roku życia. Początkowo chłopiec jest karmiony wyłącznie mlekiem mamy. Uwielbia jej zapach i dźwięk jej głosu. Je mleko mamy rano, w południe, wieczorem i w nocy. Po kilku miesiącach rozpoczyna przygodę z rozszerzaniem diety. Cieszy się nowymi smakami, ale wciąż mleko mamy jest jego ulubionym posiłkiem. Kuba rośnie. Stopniowo zmniejsza się ilość karmień. Wreszcie nadchodzi dzień, kiedy mama odmawia mu karmienia podczas spaceru, obiecując, że dostanie mleko gdy wrócą do domu. Tak rozpoczyna się powolny proces odstawienia - zgodnie z zasadą "rezygnuj z jednego karmienia na raz". W procesie uczestniczy tata, który w pewnym momencie zaczyna uspokajać Kubę podczas nocnych pobudek. Rodzice cały czas zapewniają Kubę o tym, że są i zawsze będą obok. Nawet, gdy karmienie piersią się zakończy.

Historia została napisana tak, aby pokazać cały proces, ale zrobić to w sposób łagodny, bezpieczny dla dziecka. Nie znajdziecie w niej gwałtownych metod, wyjazdu mamy czy smarowania piersi różnymi specyfikami.

Książka promuje bliskościowe podejście, poszanowanie uczuć dziecka, ale jednocześnie dba o samopoczucie mamy dając jej prawo do podjęcia decyzji o rezygnacji z kolejnych karmień.

Całość powstała na bazie moich osobistych doświadczeń. Ta historia to próba zrozumienia i nazwania emocji, jakie towarzyszą procesowi odstawienia. Pokazuje ona, jak ważna w tym procesie jest bliskość i zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa. Rozstanie z mlekiem mamy to rozstanie z czymś, co towarzyszyło dziecku odkąd tylko pamięta. Nic dziwnego, że pożegnanie nie przychodzi łatwo :)

Książka jest także piękną pamiątką zakończonej "mlecznej drogi". Wiele mam kupuje ją dla siebie, jako sposób na zatrzymanie wspomnień z pierwszych miesięcy i lat życia dziecka. Chociaż książka dedykowana jest tematowi odstawienia od piersi, jest to opowieść przede wszystkim o miłości, bliskości i więzi pomiędzy rodzicami a dzieckiem. Takiej, która nigdy nie ustaje. Gdzie kupić książkę?


Książka online jest dostępna wyłącznie na tej stronie - www.zegnamymleko.pl

Została wydana w modelu self-publishingu, co oznacza, że nie stoi za nią żadne wydawnictwo, które mogłoby wprowadzić ją do sprzedaży w księgarniach w całej Polsce.

Jednak dzięki temu, kupując książkę, możesz mieć ze mną bezpośredni kontakt, zadać pytania dotyczące książki, a po zakupie otrzymać ją prosto do domu w 24-48 h dzięki wysyłce kurierem.

Stacjonarnie książkę można kupić w Lublinie, w sklepie Kurka Wodna (ul. Juranda 7), w Krakowie, w księgarni Książkoteka (ul. Rajska 3) i w Głównej Księgarni Naukowej (ul. Podwale 6, oddział dla dzieci), w Toruniu w księgarni Kafka i spółka (ul. Szewska 2), w Warszawie w księgarni Art Bookstore (Królikarnia, ul. Puławska 113 a), w Otwocku w Księgarni Baja Book (ul. Warszawska 32) oraz w Przeźmierowie (sklep Bawidło.pl, ul. Kościelna 36).