FAQ

Czy przed zakupem mogę gdzieś zobaczyć całą książkę?


Zapraszam TUTAJ do obejrzenia krótkiego filmu, w którym opowiadam o książce i pokazuję jej środek.


Dla dzieci w jakim wieku przeznaczona jest książka?


Książka najlepsza będzie dla dziecka powyżej 1,5 r.ż. Dwulatek powinien już bez problemu wysłuchać całej historii i - co najważniejsze - zrozumieć przekaz. Natomiast szczerze zachęcam do wprowadzenia książki także u młodszych dzieci, zmieniając jednak sposób pracy z książką. U młodszego dziecka warto zacząć od opowiadania ilustracji, następnie wprowadzić czytanie rymowanek, które znajdują się na niektórych stronach. Wszystko po to, aby dostosować ilość tekstu do możliwości poznawczych dziecka.Kiedy zacząć czytać książkę?Najlepiej sprawdzi się rozpoczęcie pracy z książką jeszcze zanim na dobre rozpoczniecie proces odstawienia dziecka od piersi. Nawet kilka miesięcy wcześniej. Dzięki temu dacie maluchowi czas na oswojenie się z tematem, polubienie bohatera, poznanie innych niż mleko mamy sposobów na zaśnięcie czy uspokojenie się.

Dzięki temu, gdy rozpoczniecie ograniczanie liczby karmień, w rozmowach z dzieckiem będziecie mogli posiłkować się książką i historią Kuby.Czy książka na pewno zadziała?


Nie :) Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to mało sprzedażowa odpowiedź. Natomiast wszędzie podkreślam, że moja książka nie jest magicznym sposobem na zakończenie karmienia piersią. Jest pomocą, narzędziem, wsparciem. To, czy pomoże Wam w procesie odstawienia dziecka od piersi, zależeć będzie od gotowości Waszego dziecka, jego stanu zdrowia, aktualnego etapu rozwoju (np. ząbkowanie czy okresy skoków rozwojowych nie są najlepszym czasem na próby zakończenia karmienia piersią).

Jeżeli zdarzy się tak, że Wasze dziecko przy pierwszych próbach zupełnie nie wykaże zainteresowania książką to zachęcam - o ile macie taką możliwość - do odłożenia jej na jakiś czas i  spróbowania ponownie po tygodniu czy miesiącu.Czy mogę otrzymać książkę z dedykacją?


Oczywiście, proszę wtedy o przesłanie maila na adres zegnamymleko@gmail.com z taką informacją, jak najszybciej po złożeniu zamówienia (czasami przygotowuję paczki kilkanaście minut przed ich nadaniem :) ).