FAQ

  

Jak szybko wysyłacie zamówienia?

 


Książki są wysyłane na bieżąco, najpóźniej w ciągu 24 h (w dni robocze). Zamówienia złożone do godziny 10:00 przeważnie wysyłamy tego samego dnia. Jeżeli bardzo zależy Ci na szybkiej przesyłce napisz na zegnamymleko@gmail.com 

  

Czy przed zakupem mogę gdzieś zobaczyć książki w całości?

 


 Zapraszam TUTAJ do obejrzenia krótkiego filmu, w którym opowiadam o książce "Żegnamy mleko mamy" i pokazuję jej środek. Omówienie pozostałych książek można znaleźć w wyróżnionych relacjach na Instagramie @zegnamymleko 

 

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczone są książki?

 


Książka "Żegnamy mleko mamy" najlepsza będzie dla dziecka powyżej 1,5 r.ż. Dwulatek powinien już bez problemu wysłuchać całej historii i - co najważniejsze - zrozumieć przekaz. Możliwe jest też wprowadzenie książki u młodszych dzieci, konieczny będzie jednak inny sposób pracy z książką. U młodszego dziecka warto zacząć od opowiadania ilustracji, następnie wprowadzić czytanie rymowanek, które znajdują się na niektórych stronach. Wszystko po to, aby dostosować ilość tekstu do możliwości poznawczych dziecka.

Książki "Zawsze" i "Razem" to prostsze, w całości rymowane historie. Na każdej stronie znajduje się krótki wiersz, który może funkcjonować jako osobny fragment. Książki nadają się do czytania już malutkim dzieciom.

"Kuba na tropie snu" ma więcej tekstu niż "Żegnamy mleko mamy". Rekomenduję ją od 2 r.ż., ale jej forma - umożliwiająca czytanie pojedynczych fragmentów - pozwala na wprowadzenie jej u młodszych dzieci.

"Kuba w przedszkolu" i "Kuba jest chory" będą idealne dla przedszkolaków. Wybiórczo można wprowadzać je wcześniej. Wszystko zależy od dziecka i jego możliwości. 

Proszę zwrócić tylko uwagę na to, że książki mają papierowe strony. To grubszy, dość odporny papier, ale mimo wszystko w malutkich rączkach nie przetrwa tak długo, jak książeczki kartonowe :)


Na jakim etapie odstawienia od piersi zacząć czytać "Żegnamy mleko mamy"?

 


Najlepiej sprawdzi się rozpoczęcie pracy z książką jeszcze zanim na dobre rozpoczniecie proces odstawienia dziecka od piersi. Nawet kilka miesięcy wcześniej. Dzięki temu dacie maluchowi czas na oswojenie się z tematem, polubienie bohatera, poznanie innych niż mleko mamy sposobów na zaśnięcie czy uspokojenie się.

Dzięki temu, gdy rozpoczniecie ograniczanie liczby karmień, w rozmowach z dzieckiem będziecie mogli posiłkować się książką i historią Kuby.Czy książka "Żegnamy mleko mamy" na pewno zadziała?

 


Nie :) Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to mało sprzedażowa odpowiedź. Natomiast wszędzie podkreślam, że moja książka nie jest magicznym sposobem na zakończenie karmienia piersią. Jest pomocą, narzędziem, wsparciem. To, czy pomoże Wam w procesie odstawienia dziecka od piersi, zależeć będzie od gotowości Waszego dziecka, jego stanu zdrowia, aktualnego etapu rozwoju (np. ząbkowanie czy okresy skoków rozwojowych nie są najlepszym czasem na próby zakończenia karmienia piersią).

Jeżeli zdarzy się tak, że Wasze dziecko przy pierwszych próbach zupełnie nie wykaże zainteresowania książką to zachęcam - o ile macie taką możliwość - do odłożenia jej na jakiś czas i  spróbowania ponownie po tygodniu czy miesiącu.Czy mogę otrzymać książki z dedykacją?

 


Niestety nie. Książki wysyłane są z magazynu oddalonego ode mnie o setki kilometrów. Nie mam fizycznej możliwości podpisywania zakupionych egzemplarzy.

 

Czy pozostałe książki także mówią o karmieniu piersią?

 


Nie. O pożegnaniu z mlekiem mamy mówi wyłącznie "Żegnamy mleko mamy". Pozostałe książki poruszają inne tematy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl